Olsztyn / maj 2014

Przewodniczący Oddziałów Regionu Warmińsko – Mazurskiego NSZZ „Solidarność”

Przewodniczący Komisji Zakładowych naszego Regionu

Członkowie „S” i sympatycy Związku

Rozpoczęła się kampania informacyjna Związku przed zbliżającymi się wyborami do Europarlamentu. Zwracam się do wszystkich, którzy uważają, że uczciwość i odpowiedzialność powinny znaleźć swoje miejsce w życiu społecznym i politycznym o czynne zaangażowanie się w akcję informacyjną związku.

Chcemy pokazać prawdziwe oblicze niektórych polskich polityków. Dotychczas wmawiano nam, że związki zawodowe, Kościół, organizacje społeczne nie mają prawa mieszać się do polityki. Wymyślili to politycy, którzy boją się kontroli społecznej – powiedział na konferencji prasowej w sali BHP na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej Piotr Duda, Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.

„Sprawdzam polityka” to kampania społeczna, która ma na celu weryfikację działalności poszczególnych posłów i senatorów kandydujących do Parlamentu Europejskiego. Chodzi przede wszystkim o osoby, które w trakcie szeregu posiedzeń sejmowych głosowały antypracowniczo i antyspołecznie (m.in. podczas głosowania nad podwyższeniem wieku emerytalnego czy wprowadzeniu elastycznego czasu pracy).

Chcemy obnażyć prawdę o politykach, którzy dziś są w polskim parlamencie, a będą chcieli czmychnąć do Parlamentu Europejskiego. Obiecaliśmy, że rozliczymy hipokrytów, którzy odgrażali się, że nie mamy racji. Dziś przyszedł czas wystawienia rachunku osobom, które zachowywały się nikczemnie – komentuje Piotr Duda.

Kampania społeczna ma być widoczna na terenie całego kraju. Pojawią się m.in. billboardy, mobilne przyczepy i inne formy ulicznej informacji . W stacjach radiowych emitowane będą spoty informacyjne, pojawią się także banery na portalach internetowych. Powstała już strona http://www.sprawdzampolityka.pl/, gdzie zainteresowani dowiedzą się szczegółów dotyczących działalności sejmowej konkretnego polityka. Strona będzie działać także po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Ze związkowym pozdrowieniem

Przewodniczący Zarządu Regionu

Józef Dziki